Czcionka: AAA « wstecz drukuj

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA 05 maja 2024

niedziela 05.05.2024

1. Godzinki ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 7.40.
  2. Różaniec w kaplicy w poniedziałek o 18.35 i w środę o 17.35.
  1. Nabożeństwa majowe. W poniedziałek, wtorek, piątek o 19.00, środę o 18.00, czwartek po Mszy o godz. 8.00, w sobotę z Nowenną, a w niedzielę za tydzień po Mszy o godz. 8.00.
  2. Apel Jasnogórski w środę o 21.00 przy figurze w lasku w drodze do Dzierżanowa.
  3. Dni Krzyżowe czyli Dni modlitw o błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje przypadają w poniedziałek, wtorek i środę. Zapraszam w te trzy dni szczególnie rolników z całej parafii i tych, którym leży na sercu troska o chleb powszedni na Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 i środę o godz. 18.00, po których odbędzie się procesja błagalna o błogosławieństwo w pracy i o dobre urodzaje do krzyża przy kościele.
  4. Odpust ku czci św. Izydora Oracza w par. w Biadkach za tydzień w niedzielę o godz. 12.00.
  5. We wtorek podczas Mszy św. będziemy gościć Źródło Jakuba z Odolanowa, wspólnota rodziców osób powołanych i sympatyków, którzy modlą się za realizujących powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji nowych powołań.
  6. Uroczystość św. Stanisława Bpa głównego Patrona Polski w środę 8 maja.
  7. Odpust ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika w środę o 18.00 w Farze w Kobylinie.
  8. Ze względu na odpust w Kobylinie Msza w środę o 18.00 i kancelaria nieczynna.
  9. W środę imieniny Bpa seniora Stanisława Napierały otoczmy Go naszą modlitwą.
  10. W piątek o 17.30 pierwsza spowiedź dzieci komunijnych.
  11. Msze od jutra do czwartku w Domu Pielgrzyma.
  12. Msza Św. i różaniec za zm. z wymienianek rocznych w piątek o 19.00
  13. Składka w przyszłą niedzielę będzie składką inwestycyjną przeznaczoną na remont kościoła.
  14. W sobotę 11 maja odbędzie się w Kaliszu Sympozjum Józefologiczne.
  15. Nowenna 9-ciu dni przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. rozpocznie się w najbliższy piątek  i będzie połączona z nabożeństwem majowym.
  16. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada za tydzień w niedzielę 12 maja.
  17. Święcenie Diakonatu 1 alumna naszej diecezji w sobotę o godz. 10.00 w Ostrowskiej Konkatedrze.
  18. Dzień skupienia dla Wspólnot Żywego Różańca diecezji kaliskiej z dekanatów: Koźmin, Krotoszyn, Raszków, Twardogóra, Zduny i dla wszystkich chętnych odbędzie się w najbliższą sobotę 11 maja w naszym sanktuarium. Program dnia skupienia jest następujący: 10.00 zawiązanie wspólnoty i modlitwa różańcowa; 10.45 wspólny śpiew pieśni maryjnych; 11.15 konferencja; 12.00 Msza św.; Po Mszy św. wspólne zdjęcie, agapa i spotkanie integracyjne w Altance u Plebanka; ok. 14.00 zakończenie spotkania. Serdecznie zapraszam członków parafialnej Wspólnoty Żywego Różańca i czcicieli MB do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Już dziś dziękuję KGW Dzierżanów za ugotowanie posiłku oraz ofiarodawcom ciast. Bóg zapłać.
  19. Dziękuję tym rodzinom, które jeszcze składają koperty z doroczną Daniną parafialną i diecezjalną. Wróciło 210 kopert czyli 52% rodzin z parafii. Rok temu to było o 10% więcej
  20. Propozycje prezentów komunijnych. Polecam Pismo Św. i pamiątki z filmami na DVD. Ikona MBP to też piękny prezent komunijny.
  21. Cegiełki na remont kościoła. Świece wotywne MBP, torby ekologiczne z naszego sanktuarium oraz Różańce MBP z Lutogniewa z certyfikatem pamiątki Jubileuszu 25-lecia Koronacji Obrazu. Do nabycia przy chrzcielnicy.
  22. Szukamy sponsorów nowych ławek do kościoła.
  23. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu terenu wokół kościoła Państwu: Iwonie i Robertowi Kłopockim z Dzierżanowa. Bóg zapłać.